Kuvaus
Muhkea viskoelastinen petauspatja, joka muotoutuu lämmön ja painon vaikutuksesta.
Petauspatjan kokonaispaksuus on noin 10 senttimetriä, ja viskoelastinen sisus on kahdeksan senttimetriä. Jäykkyydeltään tämä patja on jämäkkä ja soveltuu jämäkkää tukea ja nukkumatuntumaa arvostaville. Patja on toiselta puolelta profiloitu, mikä lisää pintapehmeyttä.
Petauspatjan päällinen on nimensä mukaisesti tehty täysin luonnonkuiduista: villasta ja puuvillasta.
Kaikki Uneni -petauspatjat on mahdollista saada joko Tencel™ tai luonnonmateriaalipäällisillä.
Luonnonmateriaalipäällinen:
Päällisen materiaali on 15% villaa ja 85% puuvillaa. Tämän yhdistelmän ansiosta petauspatjan päällinen on erittäin hengittävä; On siis kesällä viileä ja talvella lämmin. Puuvillan ja villan ominaisuuksiin kuuluu kyky sitoa hyvin kosteutta silti tuntumatta märältä iholla.
Villa on luonnollisesti antibakteerinen ja siinä on jopa 2000 kertaa vähemmän bakteerikasvua, kuin synteettisissä kuiduissa. Puuvilla on luja ja luonnollisesti hengittävä kuitu, joka ei sähköisty.