Havanna-lepotuoli, nahkaverhoilu

Tyylikäs pyörivä design lepotuoli.

427,00 

Maksa osissa Resurs Bank AB
Alkaen 41,18 € kuukaudessa (12 KK)
Alin hinta 30 päivän aikana: 427,00 
274 Black
215 Red
217 White
276 Cognac
285 Dark brown
Madras nahka / keinonahka verhoilussa kaikki kulutuspinnat ovat aitoa nahkaa, ja taustat keinonahkaa.
Soleda 454 Snow white
Soleda 448 purewhite
Soleda 447 Latte
Soleda 449 khaki
Soleda 446 Savanna
Soleda 450 muskat
Soleda 456 Silver-grey
Soleda 457 Steel-grey
Soleda 455 Cognac
Soleda 442 Dark brown
Soleda 452 yellow
Soleda 444 red
Soleda 453 Blue
Soleda 443 Antracite
Soleda 441 Black
317 White
318 Sand
312 Khaki
376 Light cognac
320 Marrone
386 Dark brown
373 Oxe
315 Red
316 Blue
314 Hunter
378 Light grey
375 Grey
313 Anthracite
374 Black
476 Brandy
480 Toffe
485 Dark brown
474 Black
Space jalka, kromi
Space jalka, musta
Orion jalka, kromi
Orion, matta musta
Polaris, kromi
Polaris, musta
Tube space, harjattu metalli (+23,00 €)
Tube Space, musta (+23,00 €)
New trumpet, harjattu metalli (+23,00 €)
Laippajalka, metalli (+62,00 €)
Puulaippajalka (+62,00 €)
Elegant, hopea (+93,00 €)
Elegant, musta (+93,00 €)
Woodstar, puuristikkojalka (+93,00 €)
Sirius, harjattu metalli (+93,00 €)
Sirius, musta (+93,00 €)
Tammi valkoöljytty
Tammi käsittelemätön
Tammi, savuöljytty
Tammi lakattu
Tammi öljytty
Pyökki käsittelemätön
Pyökki lakattu
Pyökki pähkinäpetsattu
Pähkinä, öljytty
Musta
Samalla nahkalla ja jalalla, kuin tuoli.
Samalla nahkalla ja jalalla, kuin tuoli.
Samalla nahkalla ja jalalla, kuin tuoli.
Samalla nahkalla ja jalalla, kuin tuoli.
Samalla nahkalla ja jalalla, kuin tuoli.
Samalla nahkalla ja jalalla, kuin tuoli.
Samalla nahkalla ja jalalla, kuin tuoli.
Samalla nahkalla ja jalalla, kuin tuoli.
Samalla nahkalla ja jalalla, kuin tuoli.
Samalla nahkalla ja jalalla, kuin tuoli.
Samalla nahkalla ja jalalla, kuin tuoli.
Samalla nahkalla ja jalalla, kuin tuoli.
Lähtöhinta
Lisäysten hinta
Loppusumma
Arvioitu toimitusaika 05.05 - 23.06.2025
Tämän tuotteen toimituskulut:
Toimitustapa Hinta
Nouto myymälästä (Joensuu tai Lieksa) 0€
Toimitus kotiovelle 29,90€
Tuotetunnus (SKU): hjor_hava-nahka Osastot: , Avainsanat tuotteelle , , , , , , , , , ,

Kuvaus

Ylellinen ja ajaton, pyörivä design-lepotuoli, joka tarjoaa istujalleen ensiluokkaista mukavuutta. Valitse sisustukseesi sopiva verhoilu, ja viimeistele jalalla. Jalkavaihtoehtoja on useita: laippa- tai ristikkojalkoja metallisena (erilaisia) tai puisena.

Istuin on hieman kuppimainen. Selkänoja asettuu keskikokoisen istujan olkapäiden tasolle. Istuimessa on irroitettava tyyny (tarranauhat).

Viimeistele rentouttava kokonaisuus rahilla, jonka saat samalla verhoilulla ja jalalla, kuin tuolin.

Mittatiedot

  • Korkeus 87 cm
  • Leveys 78 cm
  • Syvyys 76 cm
  • Istuinsyvyys 45 cm
  • Istuinkorkeus 50 cm.

Materiaalit

Tuolin runko on terästä, joka on pehmustettu vaahtomuovilla kauttaaltaan. Istuintyyny on HR3532 vaahtomuovia. Valmistaja on Hjort Knudsen.

Havanna -nojatuoli on saatavilla verkkokaupastamme tietyillä kangasverhoiluilla, tai nahkaverhoilulla. Jos sinua kiinnostaa muut verhoiluvaihtoehdot, niin otathan meihin yhteyttä. Myymälöissämme on esillä runsaasti verhoiluvaihtoehtoja. Huomioithan, että teknisistä syistä johtuen tuotteen kuvien väri saattaa hieman poiketa oikeasta väristä.

Jalan materiaali on metallia tai metallin ja puun yhdistelmä.

Nahkaverhoiluvaihtoehdot

  • Anilux - nahka (kauttaaltaan verhoiltu nahkalla)
    Korkealaatuinen aniliininahka on valmistettu naudan vuodasta, jonka alkuperä on EU:sta. Nahkan pintaa ei ole hiottu, korjattu tai pigmentoitu, vaan luonnolliset nahan tunnusmerkit näkyvät pinnassa. Nahka on läpivärjätty. Aniliininahka on arvokasta ja laadukasta pintanahkaa, joka antaa kalusteille ylellisen ilmeen sekä tuntuman. Aniliininahka pintakäsitellään hyvin ohuesti, joten se on muita nahkalaatuja herkempi ulkoiselle rasitukselle ja patinoitumiselle. Erittäin pehmeä ja mukavan tuntuinen nahka. Paksuus 1,2 - 1,4 mm.
  • Semianiliini - nahka (kauttaaltaan verhoiltu nahkalla)
    Korkealaatuinen semianiliininahka on hieman käsitellympää kuin perinteinen aniliininahka. Se on kevyesti käsitelty ja hiottu säilyttäen kuitenkin nahkan luonnolliset piirteet pinnassa. Nahka on läpivärjätty ja siihen on lisätty kevyt viimeistelykerros sekä vaha ja lakkakerros, jotka suojelevat sitä käytössä. Tämä nahka tuntuu pehmeältä ja houkuttelee kosketyksellaan. Paksuus 1,2 - 1,4 mm.
  • Madras - nahka/keinonahka) on sileää, Soleda - nahkassa on voimakas martiokuviointi. Madras ja Soleda ovat kummatkin syykorjattua nahkaa, eli niistä on hiottu pois arvet ja muut jäljet, sekä tehty perustavanlaatuisempi pintasuojaus.  Tämä tekee näistä nahkoista erityisen käytännöllisiä ja kulutuksen kestäviä. Madraksen paksuus on 0,9 -1,1 mm, Soleda 1,3 - 1,5 mm. Madras /keinonahkaisessa sohvassa kaikki käyttöpinnat ovat nahkaa, ja taustat ja kyljet on keinonahkaa. Vaikka nahka onkin helppohoitoinen materiaali, on syytä muistaa säännöllinen huolto nahkoille soveltuvilla hoitoaineilla ja -ohjeilla.

Käy tutustu myös kangasverhoiltuun Havanna -lepotuoliin täältä.

Jäikö jokin mietityttämään?

Mikäli haluat Havanna -lepotuolin jollain muulla kankaalla, otathan yhteyttä myymälään marikaluste@marikaluste.fi.

Katso tästä kuinka Hjort Knudsen valmistaa tuolisi:

Lisätiedot

Paino 30 kg (kilogramma)
Mitat 90 × 90 × 90 cm (senttimetri)

Saatat myös pitää...

  • Havanna rahi

    89,00